Üçü bir arada 2021 kış sezonu boyunca Hafta içi her gün ve Cumartesi kalkışlı!

Kayak ve doğa keyfi!

Gidiş – Dönüş Ulaşım + Ara İçi Kahvaltı + Araç İçi İkramlar + Rehberlik Hizmeti + Otopark Ücretleri + Milli Park Giriş Ücreti hepsi dahil kişi başı 100 TL

* Kahvaltı içeriği: Araç içi kahvaltı
* Öğle yemeği içeriği: Kartepe’de (Ekstra, isteğe bağlı)

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 725 89 52

İstanbul’dan Günübirlik Kartepe Ormanya Maşukiye Turu Programı: 

► Araç Hareket Noktaları:

06:00 – İncirli Metrobüs (Dilek Pastanesi Önü)
06:20 – Mecidiyeköy Mado Önü (İETT Durakları)
06:50 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07:10 – Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
07:20 – Çayırova Mc Donald’s
07:30 – Gebze Center
08:10 – İzmit Halkevi Durağı

Misafirlerimizi belirtilen kalkış noktalarından alarak Kartepe Ormanya Maşukiye Cam Teras turumuz için yola çıkıyoruz.

Araç içerisinde kahvaltımızı aldıktan sonra 2 saatlik yolculuğumuzun ardından at çiftliğimize uğrayıp doğa içerisinde at turumuzu yapmaya gidiyoruz. (hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir.)

At çiftliği gezimizin ardından ikinci rotamız olan Maşukiye’ye hareket ediyoruz.

Maşukiye’ye ulaştığımızda vereceğimiz serbest zaman zarfında misafirlerimiz isterse cafelerde zaman geçirebilir isterlerse de doğanın güzelliğiyle beraber yürüyüş yapabilirler. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin izbe havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak. Dileyen misafirlerimiz de Maşukiye’de doğa içerisinde gezi, atv safari, zipline veya utv turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.) UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı Dağı’nın hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. Gereken koşulları sağlayan tüm misafirlerimiz ekstra aktivitelerden yararlanabilirler.

Maşukiye gezimizin ardından Kartepe yolu üzerinde olan Ayrı Gezegen Cam Teras’a doğru yolculuğumuz başlıyor.

Ayrı Gezegen Cam Teras Marmara Bölgesinde ilk ve tek cam teras oldu. Bu cam terastan sapanca gölünü ve eşsiz dağ manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrı Gezegen Cam seyir terası 460 m2 lik bir alan içerisinde 100 m2 olarak yapılmış ve 185 metre yüksekliğe sahip.

Cam Teras gezimiz bitirdikten sonra Marmara Bölgesinin en yüksek 3. Dağı olan Kartepe’ye doğru yola çıkıyoruz.

Kartepe’de dileyen misafirlerimiz istedikleri kadar kayak yapmanın tadını çıkarabilir, dileyenler ise serbest zamanını telesiyeje veya kar bisikletine binerek zaman geçirebilir. Öğle yemeğimizi kartepe de alıcak olup sucuk ekmek + meşrubat öğle yemeği menümüzdür.(ekstra) Turumuzun Kartepe kısmı bittikten sonra Ormanya’ya Gidiyoruz!

10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan Ormanya; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda Ormanya, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

Rehberimizin belirlediğin yer ve saatte araçlarımızda toplanıp İstanbul yolcuğuna başlıyoruz. Siz sayın misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakarak bir sonraki bir sonraki seyahatimizde buluşmak üzere Kartepe Ormanya Maşukiye Cam Teras Turumuzu bitiriyor ve sizlere veda ediyoruz.

Günübirlik Kartepe Ormanya Maşukiye Turu Tarihleri

2021 kış sezonu boyunca HAFTA İÇİ HER GÜN ve CUMARTESİ Hareketli

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi kalkışlı!

* Farklı tarih ve grup rezervasyonlarınız için lütfen bize ulaşınız

Günübirlik Kartepe Ormanya Maşukiye Turu Fiyatları:

Gidiş – Dönüş Ulaşım + Ara İçi Kahvaltı + Araç İçi İkramlar + Rehberlik Hizmeti + Otopark Ücretleri + Milli Park Giriş Ücreti hepsi dahil kişi başı 100 TL

* Kahvaltı içeriği: Araç içi kahvaltı
* Öğle yemeği içeriği: Kartepe’de (Ekstra, isteğe bağlı)

Ücrete Dahil Olanlar 

• İstanbul’dan Ulaşım
• Araç İçi Kahvaltı
• Araç içi su ikramı
• Rehberlik Hizmeti
• Milli Park Giriş Ücretleri
• Otopark Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar (İsteğe bağlı)

• Kartepe Skipass Ücretleri
• Kayak Takımı
• Öğle Yemeği
• Elbise Kirama Ücretleri
• Kişisel Harcamalar
• ATV, UTV, Zipline etkinlikleri

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver