İstanbul’dan Ayvalık Assos Bozcaada Kaz Dağları Turu

2 Gece Konaklamalı 3 Gün

Gidiş – Dönüş Ulaşım + 2 Gece otelde konaklama + Otelde alınacak 2 kahvaltı + 2 Akşam yemeği + Çevre Gezileri + Seyahat Sigortası + Rehberlik Hizmeti HEPSİ DAHİL Sadece 699 TL 

Kurban Bayramı dönemi turları için kişi başı +100 TL eklenmektedir.

Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir. 
Tek konaklama farkı 100 TL’dir.

Görülecek Yerler: Şeytan Sofrası – Ayvalık Sokakları – Cunda Adası – Assos Akropolü – Behramkale – Kazdağları – Yeşilyurt Köyü – Adatepe Köyü – Zeus Altarı – Zeytinyağı Müzesi – Bozcaada – Meryem Ana Kilisesi – Bozcaada kalesi – Ayazma Plajı – Çınar Altı

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 725 89 52

İstanbul’dan Ayvalık Assos Bozcaada Kaz Dağları Turu Programı:

İstanbul’dan Araç Kalkış Noktaları

23.59 – Bakırköy İncirli Alfemo Mobilya Önü
00.30 – Mecidiyeköy Meydan Yapıkredi Bankası Önü
01.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Yanı
01.15 – Kartal Köprüsü Metro İstasyonu Yanı (E 5 Ankara İstikameti)
01.30 – Çayırova Mc Donald`s Önü noktalarından hareketle Bozcaada Assos Ayvalık Cunda Kazdağları Turumuza başlıyoruz

1 GÜN: Şeytan Sofrası – Ayvalık Sokakları – Cunda Adası – Zeytinyağı Müzesi- Assos

Saat 02.45 de Bursa Özdilek Geçit AVM yanı Total Benzin İstasyonu Hareket

Belirlenen noktalar da siz değerli misafirlerimizle buluşmanın ardından Bursa – Susurluk – Balıkesir – Edremit üzerinden Ayvalık’a varıyoruz. Yol üzerinden serbest sabah kahvaltısı molamızı da veriyoruz. Kahvaltımızın ardından ilk gezi durağımız olan Şeytan Sofrası’na çıkıyoruz. Burada Hekatos-Apollon Adaları ve Midilli manzarasına karşı kahvelerimizi yudumluyoruz. Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı nokta olan bu eşsiz manzarada fotoğraflarımızı çektikten sonra Ayvalık’a geçiyoruz. Gezimize taş döşeli yolları, birbirinden güzel taş evleri ve kilise kalıntıları ile Ayvalık Sokakları ile başlıyoruz. Macaron Mahallesinden başlıyoruz. Ayvalık’ın Neo Klasik dönem mimarisini ve sarımsak taşının mimari ile uyumuna doyamayacaksınız. Her kapıda durup fotoğraf çekmek isteyeceksiniz; bizden söylemesi. Ayazma Kilisesi, Şeytan’ın Kahvesi, Çınarlı Camii, Saatli Camii gibi noktaları geziyoruz. Sokaklarda birbirinden güzel antikacılar, sanat atölyeleri göreceksiniz. Arabacılar Meydanın’dan aşağı doğru inerek İmren Pastanesinde meşhur Lor Tatlısının tadına bakma imkânı buluyoruz. Kurabiyeler ve diğer lezzetleri de unutmayın lütfen. Öğle yemeğimiz için Cunda Adasına geçiyoruz. Enfes Balık ve mezelerin tadına bakmanızı öneririz. Adaya giderken Âşıklar Yolu ve ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü olan Cunda’yı anakaraya bağlayan Cunda Köprüsünü görüyoruz. Cunda merkezinde aracımızdan inerek yine tarih kokulu, güzel sokaklardan çıkarken ilk olarak Thaksiyarhis Kilisesi ni dışarıdan görüyoruz. Koç Ailesi tarafından restore edilerek Müze’ye çevrilen bu yapının bahçesinde anlatımlarımızı dinledikten sonra sokaklardan yürüyerek Âşıklar Tepesine çıkıyoruz. Yine Koç Ailesi tarafından restore edilen Tarihi Şapel ve Yel Değirmeninden tüm Moshinos Adalarını görme imkânı buluyoruz. Bu muhteşem manzarayı fotoğrafladıktan sonra tekrar sahile iniyor ve meşhur Taş Kahve’de bir mola veriyoruz. Sahilde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Assos’ta bulunan otelimize doğru yola koyuluyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Ayvalık Mutlu Köy yöresel kahvaltısı ( Ekstra )
Öğle Yemeği: Bölgedeki balık lokantalarında alınacaktır. Çorba – Balık – Salata vb. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
Konaklama Oteli: Elaia Termal Otel / Güre – Akçay

2 GÜN: Assos Antik Liman – Assos Akropolü – Behramkale Köyü – Yeşilyurt Köyü – Adatepe Köyü – Zeus Altarı

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Assos Antik Limanına iniyoruz. Bu küçük ve şirin limanda bir süre dolaştıktan sonra Akropole doğru çıkıyoruz. Dor sitilinde inşa edilmiş olan meşhur Assos Athena Tapınağı – Hüdevendigar Camii – Sarnıçlar ve kuş bakışı Midilli Adası manzarası da dâhil rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Köyde vereceğimiz ufak bir kahve molasının sonrasında Kaz Dağları eteklerinde kuru olan ve mübadele döneminde boşalan köylerin en güzellerinden biri olan Yeşilyurt Köyüne gidiyoruz. Bölgenin en iyi korunmuş evlerinin olduğu bu güzel köyde gezimizi yapıyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Adatepe Köyüne gidiyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğimizi alacağız. Köydeki gözlemecileri tavsiye ediyoruz sizlere. Yemek sonrasında bir süre köy sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Ardından Zeus Altarı olarak bilinen güzel manzara noktasına yürüyoruz. Edremit Körfezini panoramik olarak gören bu muhteşem noktada; Tanrılar tanrısı Zeus Troia savaşlarını izlemiş. Buradaki molamızın ardından tekrar otelimize dönüyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Adatepe Köyünde gözlemecilerde alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Konaklama yapılan otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)
Konaklama Oteli: Elaia Termal Otel / Güre – Akçay

3. GÜN: Bozcaada – Kale – Meryem Ana Kilisesi – Bozcaada Sokakları – Ayazma Plajı – Talay Şarap Fabrikası – Bursa – İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından yola koyularak Bozcaada’ya doğru yola çıkıyoruz. Öncelikle Geyikli İskelesinde Feribota biniyor ve yaklaşık 30 – 45 dakikalık bir yolculuk sonunda Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Izgara Planlı mahalleler ve bu mahallelerin içinde hem Türk; hem de Rum Mimarisinin iç içe geçmiş örnekleri inanılmaz bir fotoğraf platosu oluşturuyor. Meryem Ana Kilisesi, Eski Rum İlkokulu ( Şimdilerde Otel olarak kullanılıyor ) gibi yapıları göreceğimiz güzel bir gezinti yapıyoruz. Ardından meşhur Çınar Altında kahve molası veriyoruz. Limanın tam ucunda bulunan Bozcaada Kalesini de ziyaret ettikten sonra bir süre serbest zaman veriyor ve öğle yemeğimizi Bozcaada’da alıyoruz. Sonrasında aracımız ile panoramik bir ada gezintisine çıkıyoruz. Ayazma – Ayazma Plajı – Yel Değirmenleri gibi adanın etrafında bulunan güzellikleri de görme imkanı buluyoruz. Talay Şarap Fabrikası gezimizi de yapmayı ihmal etmiyoruz. Sonrasında rehberimizin verdiği zamanlamaya uyarak dönüş feribotumuza biniyor ve tekrar Geyikli İskelesine dönüyoruz. Buradan sonra Çanakkale – Bandırma – Karacabey – Bursa üzerinden tekrar İstanbul’a dönüyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir başka keyifli ve neşeli seyahatte buluşmak ümidi ile Bozcaada Assos Ayvalık Cunda Kazdağları turumuzu burada bitirerek vedalaşıyoruz.

Önemli Not: Bozcaada’ya yoğunluktan ötürü tur otobüsü girmesine izin verilmemesi durumunda sadece Ada Merkezinde gezi yapılmaktadır. Bu durumda Ayazma – Ayazma Plajı ve Yel Değirmenleri görülmeyebilir.

İstanbul Çıkışlı Ayvalık Assos Bozcaada Kaz Dağları Turu Tarihleri:

2 Gece Konaklama 3 Gün

Yazılı ilk tarihlerin akşamında İstanbul’dan hareket edilmektedir. Son gün bölgeden ayrılıp gece yarısı İstanbul’a varılmaktadır.

2021 Tur tarihleri henüz belli olmamıştır

İstanbul Çıkışlı Ayvalık Assos Bozcaada Kaz Dağları Turu Fiyatları:

Gidiş – Dönüş Ulaşım + 2 Gece otelde konaklama + Otelde alınacak 2 kahvaltı + 2 Akşam yemeği + Çevre Gezileri + Seyahat Sigortası + Rehberlik Hizmeti HEPSİ DAHİL Sadece 699 TL 

Bayram dönemi turları için kişi başı +100 TL eklenmektedir.

Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir. 
Tek konaklama farkı 150 TL’dir.

Ücrete Dahil Olanlar:
• İstanbul’dan Gidiş – Dönüş Ulaşım
• 2 Gece Otelde Konaklama
• Otelde alınacak 2 kahvaltı
• Otelde alınacak 2 Akşam yemeği
• Gezilecek yerler
• Seyahat Sigortası
• Rehberlik Hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar:
• Kişisel harcamalar
• Öğle yemekleri
• İlk sabah kahvaltısı
• Müze ören giriş yerler
• Esktra Aktiviteler

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Bilgilendirmeler:

Tur araçlarında kesinlikle koltuk numarası veya ön – arka tarafta oturma sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tarafımızdan kayıt sırasına göre oturma planı yapılır ve tur günü misafirler kendilerine ayrılan koltuklarda oturur.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Günübirlik veya konaklamalı turlarımızda; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  Acentemiz tarafından yapılan iptallerde misafir dilerse ANINDA iadesini alabilir ya da hakkını başka bir turda kullanabilir. Asgari Katılımcı Sayısı 15 Kişi dir.
Günübirlik turlardan ödeme yapıldıktan sonra tur kalkış tarihine 3 gün veya daha az bir süre kaldığında yapılan iptal, erteleme,tarih değişikliği taleplerinizde ücretiniz iade edilememektedir. Son güne kadar sadece isim değişikliği yapabilirsiniz.
Konaklamalı turlarda tur kalkış tarihine 15-30 gün arası kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde toplam tur ücretinin %50 si iade edilmektedir. 15 gün veya daha az süre kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde ödemeniz iade edilememektedir. Tur kalkış tarihine 3 gün kalana kadar sadece isim değişikliği yapılabilmektedir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gidiyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
REZERVASYON DETAYLARI
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gidiyoruz.com sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında gelecek tüm kişilerin İsim Soyisim, Telefon, T.C Kimlik numaranızı ve tur aracına biniş noktanızı eksiksiz tarafımıza belirtiniz.
KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver