İstanbul’dan HER Pazar Akşam hareketli Bodrum Gökova Marmaris Datça Didim Turu

Aktivite, Deniz, Yüzme Turu! 4 Gece Konaklamalı 5 Gün 

Tekne Turları, Eğlence, Plaj aktiviteleri ile dolu dolu bir tatil sizi bekliyor.

2022 yılı Ağustos – Eylül boyunca her hafta Pazar akşam hareketli!

İstanbul’dan Gidiş – Dönüş Ulaşım + 4 Gece otelde konaklama + 4 sabah kahvaltısı + 4 Akşam yemeği + Bodrum Tekne Turu + Gökova Tekne Turu + Kekova Tekne Turu + Tüm Çevre Gezileri + Seyahat Sigortası + Profesyonel Rehberlik Hizmeti + Araç içi su HEPSİ DAHİL 3.500 TL

• Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Konaklama Oteli: Muğla/ Marmaris Epic Otel, Karen Hotel, Comet Deluxe Hotel, Pineta Club Hotel vb. oteller

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 725 89 52

Tur Programı:

İstanbul’dan Araç Kalkış Noktaları

22:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı
22:30 Mecidiyeköy Torun Center Önü
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
23:10 Bostancı Köprüsü
23:15 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü)
23:20 Pendik Köprüsü Altı
23:30 Çayırova Mc Donalds Önü
23:45 Gebze Center Önü
noktalarından hareketle Bodrum Gökova Marmaris Datça Dimi Turumuza başlıyoruz.

1. GÜN: Bodrum -Tam Gün Mavi Yolculuk – Akvaryum Koyu – Deve Plajı

Gece yolculuğumuzun ardından Gidiyoruz.com Bodrum Gökova Datça Didim Rotası için sabah saatlerinde aldığımız kahvaltımızın ardından Yokuşbaşı’ndan Bodrum ve Kalesini izleyip Gümbet’e geçiyoruz. Bizleri bekleyen teknemize binip tam gün sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Bodrum birbirinden güzel turkuaz ve mavi koylardan oluşuyor. Yüzme molaları ve eğlence eşliğinde gerçekleştireceğimiz tekne turumuzda Akvaryum Koyu, Adaboğazı, Deve Plajı ve Bağla Koyu olacaktır. Günboyu güneş ve denizden faydalanarak tekrar limana dönüyoruz. Otobüsümüze binerek Bodrum Kalesi’ni panoramik görüp fotoğraflıyoruz. Barlar Sokağı’nda serbest zamanımızın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yol güzergahı üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)
Öğle Yemeği: Serbest zaman olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Muğla/ Marmaris Epic Otel, Karen Hotel, Comet Deluxe Hotel, Pineta Club Hotel vb. oteller

2. GÜN: Gökova Tekne Turu – Sedir Adası – Kleopatra Plajı – Akyaka

Gidiyoruz.com Bodrum Gökova Datça Didim Turumuzun 3. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, Aşıklar Yolu üzerinden Gökova yolculuğumuza başlıyoruz. Aşıklar Yolunda kısa bir mola vererek dramatik bir hikaye sonucu dikilmiş olan Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde güzel ve keyifli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Daha sonra evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan Akyaka Beldesine varıyor ve bizi bekleyen teknemize binerek Gökova Tekne Turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz sırasında muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikayeler yazılıp savaşların yapıldığı, Torik ve Palamut gibi büyük balıkların yumurtlama alanı olan Gökova’da yüzme molaları ile eğlenceli vakitler geçiyoruz. Yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Zeytinli Koy, İncekum, Lacivert Koy olacaktır. Bu koylarda bulunan yüzme molalarımız ardından Sedir Adası’na gidiyoruz ve elbette Ünlü Roma Komutanı Marcus Antonius’un Mısır kraliçesi Kleopatra için Mısırdan Sedir adasına gemiler ile getirttiği kumlarla yapılan Kleopatra plajında yüzme molası veriyoruz. Bu muhteşem tekne turumuzun ardından tekrar Akyaka beldesine dönerek Azmak Çayı’na varıyoruz. Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri olan, Batı menteşe Dağları’nın altında milyonlarca gözden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayı’nın muhteşem görüntüsüne hayran kalacaksınız. Dileyen misafirlerimiz ile yer yer 5 metreye uzanan sualtı sarmaşıklarına sahip Azmak Çayı’nda kısa bir tekne turuna çıkıyoruz.(Ekstra) Tekne turuna katılmayan misafirlerimiz Azmak Çayı kenarında bulunan kafelerde manzaranın tadını çıkartarak çay-kahve içebilirler. Azmak Çayı tekne turumuzun bitimiyle otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Marmaris gecelerini yaşamaya gidiyoruz. (Ekstra)

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne turu sırasında teknede alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama Oteli: Muğla/ Marmaris Epic Otel, Karen Hotel, Comet Deluxe Hotel, Pineta Club Hotel vb. oteller

3. GÜN: Serbest Aktivite Günü – İçmeler Tekne Turu – Tam Gün Jeep Safari 

Gidiyoruz.com Bodrum Gökova Datça Didim Turumuzun 4. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz tercih edecekleri ekstra turlara katılabilirler.

Seçenek: Tam Gün Jeep Safari

Jeep Safari için hazırlıklarımızı yapıp otelimizin önünden takımları oluşturup jeeplerimize biniyoruz. Gün boyu sürecek adrenalin dolu aktivitede Datça’nın eşsiz ormanları arasından geçerek Off-Road parkurumuza gidiyoruz. Gerekli ekipmanımızı alıp( Su tabancası) Eğlenceli, ıslak serüvenimize başlıyoruz. Muhteşem doğa manzarası ile vadilerden geçerek ilk mola yerimize ulaşıyoruz. Ardından başka benzerine denk gelemeyeceğiniz Orhaniye sahilindeki Kızkumu Plajı’na varıyoruz. Yüzme ve denizde yürüme molası veriyoruz. Daha sonra öğlen yemeğimizi alıyoruz. Sığla ağaçları eşliğinde Turgut Köyü’ndeki Turgut Şelalesi’ne varıyoruz. Yaklaşık 10 metreden akan manzarası, soğukluğu ile kendisine hayran bırakan doğal bir çağlayandır. Soğuk sularında serinleyip fotoğraflar çekindikten sonra Jeeplerimize binerek otelimize geri dönüyoruz.

Seçenek: Tam Gün İçmeler Tekne Turu

İçmeler limanından bineceğimiz teknemiz ile Marmaris’in eşsiz güzellikteki koylarını göreceğimiz, kimilerinde yüzeceğimiz eğlenceli turumuza başlıyoruz. Mavi’nin her tonunu görebileceğimiz ve güneşin tadını çıkartabileceğimiz bu turumuzda Kızılkum, Tersane Koyu, Baklabükü gibi birbirinden güzel koylarda verilecek yüzme molaları, öğlen yemeği ve eğlenceye kapılarak günün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Akşamüstü teknemiz kıyıya yanaşırken zamanı geri almak isteyeceksiniz. Teknemizden inerek otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Marmaris gecelerini yaşamaya gidiyoruz. (Ekstra)

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Tekne Turu ve Safari turu sırasında teknede alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Muğla/ Marmaris Epic Otel, Karen Hotel, Comet Deluxe Hotel, Pineta Club Hotel vb. oteller

4. GÜN: Datça – Eski Datça – Knidos Antik Kenti – Palamut Bükü – Can Yücel

Gidiyoruz.com Bodrum Gökova Datça Didim Turumuzun 5. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Datça’ya hareket ediyoruz. Datça, Ege ile Akdeniz’i buluşturan masmavi 50 den fazla koya sahip, tertemiz havası ile bir akvaryum cennetidir. Eski Datça; yeniden ayağa kaldırılan iki katlı birer sanat değeri taşıyan taş işçiliği ve begonviller ile süslü dar sokakları görenleri kendine hayran bırakıyor. M.Ö 2. Binyıldan günümüze pek çok uygarlığın yaşadığı Datça Yarımadası, tarihi mirası kültürüyle harmanlayarak gelen ziyaretçilere cömertçe sunmaktadır. Eski Datça sokaklarındaki gezimizde Can Yücel Evi ve Mezarı’nı da görerek köy kahvesinde kısa bir mola veriyoruz. Ardından Ege ve Akdeniz’in birleştiği Tekir Burnu’nda kurulmuş Knidos Antik Kenti’ne gidiyoruz. Antik Çağ’ın önemli ticaret kültür ve sanat merkezi. Demokrasinin ilk adımlarının atıldığı çağının modern kentiydi. Atinalı Praksiteles’in yaptığı “Knidos Afrotiti” 250 yıldır dillerden düşmeyen bir heykeldir. Rehberimiz eşliğinde Nekropol, Odeion, Tiyatro, Basamaklı Cadde, Dionysos Tapınağı, Stoa, kilise Kalıntısı, Antik liman, Anıtsal Çeşme, Apollon Tapınağı, Güneş Saati’ni görüp bilgiler aldıktan sonra aracımıza geçip Yeni Datça’ya yola çıkıyoruz. Liman kısmına geçip Kumluk Plajı’nda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanı yüzerek, gezerek veya alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz. Serbest zamanın ardından otobüsümüz ile buluşarak otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Datça’da alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: Muğla/ Marmaris Epic Otel, Karen Hotel, Comet Deluxe Hotel, Pineta Club Hotel vb. oteller

5. GÜN: Sakar Geçidi – Bafa Gölü – Didim – Altınkum – Apollon Tapınağı – Milet – İstanbul

Turfırsatı Bodrum Gökova Datça Didim Turumuzun 6. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip aracımıza biniyoruz. Sakar Geçidi’ni tırmanırken Gökova Körfezi’nin eşsiz manzarasını izleyerek Muğla, Yatağan, Milas rotasını izleyerek efsanelere konu olmuş Bafa Gölü’ne ulaşıyoruz. Ay Tanrıçası Selene Efsanesi’ni rehberimizden dinleyerek vereceğimiz molanın ardından Didim’e geçiyoruz. Antik dünyanın en önemli kehanet merkezlerinden Didim apollon Tapınağı’na ulaşıyoruz. Antik Çağ’ın İon tarzında yapılmış en büyük tapınaklarındandır. Büyük kısmı ayağa kaldırılan kehanet merkezinde dev sütunlar, kutsal alan, Medusa Heykeli gibi yapıları da görüp bilgiler alıyoruz. Daha Sonra ünlü Altınkum Plajı’nda kısa bir mola veriyoruz. Serbest zamanın ardından Büyük Menderes Nehri’nin denize döküldüğü yerde kurulan, Balat köyü sınırlarındaki Felsefe, Bilim ve Sanatın Başkenti Milet Ören Yeri’ne ulaşıyoruz. M.Ö. 2. Binyılda kurulan kentte Arkaik, Klasik Yunan, Hellenistik, Roma, Menteşe Beyliği ve Osmanlı dönemlerini yaşamıştır.

“Antik Yunan medeniyetinin bilimde ilerlemesi Miletos ekolu yoluyla başlamıştır. Miletoslu Anaksimenes varoluşu açıklamaya çalışmış, Anaksimandros tanrılara dayanmayan evrensel kanunları taşlara kazdırmış, Hekataios ise coğrafyada üstünlük göstermiş ve dünya haritasını ilk çizen kişi olarak tarihe adını yazdırmıştır.

Felsefenin babası sayılan Thales ise Mısır’a yaptığı ziyaret sonrasında güneş tutulmalarını hesaplamayı öğrenmiştir. Thales, aynı zamanda maddenin birkaç temel bileşenden oluştuğunu öne sürerek atom kavramına giden yolu açmıştır.”

İon Birliğinin başkenti olan önemli kentte rehberimizin bilgilendirmeleri ile Apollon Kutsal alanı, Tiyatro, Gymnasium, Roma Hamamı, Roma kilisesi, Kervansaray, Kırk Merdivenli Camii yapılarını gezdikten sonra fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molasının ardından Turfırsatı ile Marmaris Datça Gökova Turumuzun sonuna geliyor dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahı üzerinde bulunan Ortaklar’da meşhur Çöpşiş tattıktan sonra İzmir, Akhisar, Balıkesir, Bursa rotasını takip edip siz değerli misafirlerimizi sabah saatlerine doğru aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Gidiyoruz.com organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşarak Bodrum Gökova Marmaris Datça Didim Turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Gökova Tekne Turu sırasında teknede alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Yol güzergahı üzerinde dinlenme tesislerinde alınacaktır (Ekstra)
Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

Tur Fiyatları:

Kişi başı 3.500 TL

• Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

 Fiyata Dahil Hizmetler
• İstanbul’dan Gidiş – Dönüş Ulaşım
• 4 Gece otelde konaklama
• 4 Sabah kahvaltısı
• 4 Akşam yemeği
• Dalyan Tekne Turu
• Gökova Tekne Turu
• Kekova Tekne Turu
• Araç İçi İkramlar
• Seyahat Sigortası
• Profesyonel Rehberlik Hizmeti
• Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayanlar (İsteğe bağlı)
• Kişisel harcamalar
• Öğle yemekleri
• İlk sabah kahvaltısı
• Plaj kullanım ücretleri
• Yamaç Paraşütü
• Dalış
• Jeep Safari
• Azmak Tekne Turu
• Club Etkinliği
• Müze ören giriş yerleri

Tur Tarihleri:

4 Gece Konaklamalı 5 Gün – Her hafta Cumartesi akşam hareketli!

Yazılı ilk tarihlerin akşamında İstanbul’dan hareket edilmektedir. Son gün bölgeden ayrılıp sabaha karşı İstanbul’a varılmaktadır.

• 30 Temmuz – 4 Ağustos 3499 TL
• 06 – 11 Ağustos 3499 TL
• 13 – 18 Ağustos 3499 TL
• 20 – 25 Ağustos 3499 TL
• 27 Ağustos – 1 Eylül 3499 TL
• 03 – 08 Eylül 3499 TL
• 10 – 15 Eylül 3499 TL
• 17 – 22 Eylül 3499 TL
• 24 – 29 Eylül 3499 TL
• 01 – 06 Ekim 3199 TL

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda 

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver