2021 yaz sezonu boyunca HER GÜN İstanbul Kalkışlı Sapanca Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu

Kahvaltı Hariç Paket: Gidiş – Dönüş Ulaşım + Araç içi su ikramı + Milli Park Girişi +  Rehberlik  dahil 79 TL 

Kahvaltı Dahil Paket: Gidiş – Dönüş Ulaşım + Araç İçi Kahvaltı + Araç içi su ikramı + Milli Park Girişi +  Rehberlik  dahil 89 TL 

Gezilecek Yerler:
• Sapanca (At Çiftliği)
• Maşukiye
• Cam Teras
• Ormanya (Doğal Yaşam Parkı)

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52

İstanbul’dan Günübirlik Sapanca Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu Programı

Araç Kalkış Saatleri:
06.30 – İncirli Ömür Plaza Önü (Metrobüs Durağı)
06.45 – Mecidiyeköy Meydanı (MADO – İETT Durakları)
07.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi
07.10 – Bostancı Köprüsü Altı
07.20 – Kartal Köprüsü (Ankara İstikameti)
07.30 – Pendik Köprüsü Altı (Ankara İstikameti)
07.40 – Çayırova McDonald’s Önü
07.50 – Gebze Center
08.10 – İzmit Halkevi Durağı

Belirtilen yerlerdeki buluşmamızın ardından Sapanca Maşukiye Cam Teras Ormanya Turumuza başlıyoruz.

At Çiftliği | Sapanca

Tesiste kısa bir mola veriyoruz ve ardından at çiftliğimize uğrayıp Sapanca’nın muhteşem doğasında at turumuzu yapıyoruz. (Program hava koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.) At çiftliği ziyaretimizin ardından rotamızın ikinci durak noktası olan Maşukiye’ye varmak üzere hareket ediyoruz.

Maşukiye

Maşukiye’ye ulaştığımızda Kartepe ile Sapanca arasında küçük bir köy bizi karşılıyor. Misafirlerimiz, tanıdığımız serbest zaman zarfında dilerlerse kafelerde zaman geçirebilir veya doğanın güzelliğiyle beraber yürüyüş yapabilirler. Göz kamaştıran doğası ve huzurlu atmosferi eşliğinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokularını dağ havasını içinize çekerek yapacağınız yürüyüşlerle güne zinde kalarak devam ediyoruz. Şehrin karmaşasından biraz da olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğimiz zamanlar dingin ve huzurlu bir an olarak hafızalarımıza kaydoluyor. Misafirlerimiz arzu ederse Maşukiye’de doğa içerisinde Doğa Yürüyüşü, ATV Safari, Zipline veya UTV Turu gibi aktivitelere de katılabilirler. (Bu aktiviteler ekstra ücretlidir, seyahat danışmanızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.) Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollardan geçerek, biraz zorlu ama bir o kadar da güzel bir yolculuk yapacağız. Patikaların içinde derelerden ve sulardan geçerek Samanlı Dağı’nın hoş manzaralarını fotoğraflamak için kısa molalar veriyoruz. Böylece gezimizin bu anları ölümsüzleşmiş oluyor. Cam Teras’ a varmak üzere hareket ediyoruz.

Cam Teras | Ayrı Gezegen Cam Seyir Terası

Maşukiye gezimizin ardından Ayrı Gezegen Cam Teras’ a varıyoruz. Ayrı Gezegen Cam Teras Marmara Bölgesinde bulunan ilk ve tek cam terastır, 460 m2lik bir alan içerisinde 100 m2 olarak yapılmış ve 185 metre yüksekliğe sahiptir. Yüzlerce metre yükseklikte yer alan cam tabanlı terastan Sapanca Gölünü ve eşsiz dağ manzarasını izliyoruz. Bu manzaranın bir parçası oluyoruz ve harika fotoğraflar çekiyoruz. Ardından son durağımız olan Ormanya’ya hareket ediyoruz.

Ormanya | Doğal Yaşam Parkı

Ormanya’da Hayvanat Bahçesi, Vahşi Yaşam Alanı, Yürüyüş ve Bisiklet Parkurları, Karavan ve Çadır Kamp Alanı, Doğa Okulu ve Yaban Hayatı Kurtarma Merkezi olmak üzere 6 ana bölgeden oluşan bir doğal yaşam parkı bizi karşılıyor. 53 farklı türden 467 hayvanı içinde barındıran bu yaşam parkı farklı türlerden hayvanlara ev sahipliği yapıyor. Alageyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok tür park içerisindeki doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. Bizler de bu muhteşem doğal yaşam alanında doğa canlılarımızı izliyoruz. Fotoğraf molalarımız ardından İstanbul’a dönmek üzere gezimizi burada noktalıyor ve araçlarımızda toplanıyoruz.

İstanbul’a Varış

Araçlarımızda toplanıp İstanbul’a varmak üzere yola çıkıyoruz. İstanbul’da siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktalarında bırakarak, bir başka Gidiyoruz.com organizasyonunda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz. (İstanbul’a varış saatimiz 19:00-20:00’dir.)

______________
Detaylar
• Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih etmeniz daha konforlu vakit geçirmenizi sağlayacaktır.
• Gece için yanınıza hırka vb. gibi bir uzun kollu bir kıyafet, Gezimizi gündüz yapacağımız için güneş kremi, şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta almanızı öneririz. Fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı, şarj kiti veya yedek bataryanızı yanınıza almayı unutmayınız.

Günübirlik Günübirlik Sapanca Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu Tarihleri 

Haftanın 7 günü HER GÜN Kalkışlı 

 

Günübirlik Günübirlik Sapanca Maşukiye Cam Teras Ormanya Hobbit Evleri Turu Fiyatı:

Kahvaltı Hariç Paket: Gidiş – Dönüş Ulaşım + Araç içi su ikramı + Milli Park Girişi +  Rehberlik  dahil 79 TL 

Kahvaltı Dahil Paket: Gidiş – Dönüş Ulaşım + Araç İçi Kahvaltı + Araç içi su ikramı + Milli Park Girişi +  Rehberlik  dahil 89 TL 

Ücrete Dahil Hizmetler:
• İstanbul’dan Ulaşım
• Araç içi su ikramı
• Rehberlik Hizmeti
• Milli Park Giriş Ücreti
• Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayanlar:
• Tüm Şahsi Harcamalar
• Öğle Yemeği
• Ata ve Faytona Binme Etkinlikleri

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver