İstanbul Çıkışlı 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Eskişehir ve Bursa Kültür turu

Ulu Camii – Yeşil Türbe – Saat Kulesi – Cumalıkızık – Sazova Parkı – Porsuk Çayı – Odunpazarı – Cam Sanatları Müzesi

Kasım 2019 boyunca HER HAFTA cumartesi sabah İstanbul’dan hareketli

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş Ulaşım + Cumalıkızık’da serpme kahvaltı + 1 Gece Eskişehir’de Konaklama + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 379 TL

Fiyatlar talebinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı kişi başı 70 TL

Konaklama: Eskişehir 3* veya 4* bölge otelleri 

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52 

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Bursa Eskişehir Kültür Turu Programı:

Konaklama Eskişehir 3* veya 4* otelleri

İstanbul’dan Cumartesi sabah araç kalkış noktaları:

06:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
06.20 Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları
06.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07.00 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
07.15 Çayırova McDonald’s Önü

1. GÜN (Cumartesi)  Bursa:

Belirtilen buluşma noktalarından hareketle Bursa Eskişehir Kültür Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Eskihisar-Topcular Feribotunu kullanarak Yalova üzerinden ilk durağımız olan Cumalıkızık Köyüne gidiyoruz. Uludağ’ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü’nde yapacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyüş içerikli turumuza başlıyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi köyü gezdikten sonra Bursa şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakikalık yolculuk sonrası Bursa’ya varıyoruz. İlk durağımız Tophane’ye gitmektir.

Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra Türk mezar anıtlarının en gösterişli örneklerinden olan, şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip Yeşil Türbe’yi ziyaret ediyoruz. Cami’nin Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplı olduğu tek türbedir. Türbeden sonra yeşil renkte çinileriyle ünlü Yeşil Cami ziyaretimizi tamamladıktan öğle yemeğimizi alacağımız Bursa’nın meşhur iskenderini yemek için mola veriyoruz. Yemeğimizin ardından Osmanlı dönemi çok ayaklı camii şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Yapımı hakkında bir çok efsane anlatılan bu Ulu Mabedi gezerken mimarisine hayran oluyor ve manevi ortamında ise huzur buluyoruz. Ulu cami gezimizin ardından eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı, Ulu Cami ve Orhan Cami arasındaki Koza Han’ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız ardından konaklamala yapacağımız Eskişehir’e yolculuğumuz başlıyor. Konaklamala ve akşam yemeğimiz otelimizde olup tur ücretine dahildir.

Sabah Kahvaltısı : Cumalıkızık Köyü’nde Serpme Kahvaltı ( Tur ücretine dahildir.)
Öğle Yemeği : Bursa’da İskender (Ekstra)
Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama : 3* veya 4* bölge otelleri

2. GÜN (Pazar) Eskişehir:

Konakladığımız otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısından sonra Eskişehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Sazova Bilim Parkı olacak. Burada Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`un Gemisi gezilecektir. (EKSTRA, Sazova Parkı’na giriş ücretsizdir, şato ve gemilere giriş ortalama 2-3 tl gibi bir fiyattır.) Tülomsaş Fabrikası’nın bahçesinde sergilenen bej renkli olan Devrim arabasını ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz.

Buradaki gezimizin ardından Eskişehir’in ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi’nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimizin ardından Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye`nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubu’nun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir.

Buradan sonra öğle yemeğimizde (Ekstra) meşhur çiğ böreğin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesi’ni gezmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezilerinden sonra son durağımız ise Porsuk Çayı olacak.

Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Bozüyük – Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir sonraki Gidiyoruz.com organizasyonunda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)
Öğle Yemeği: Eskişehir’de Çiğ Börek (Ekstra)
Akşam Yemeği: Dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Bursa Eskişehir Kültür Turu Tarihleri:

1 Gece 2 Gün Tur Tarihleri;

02-03 Kasım 2019
09-10 Kasım 2019
16-17 Kasım 2019
23-24 Kasım 2019
30 Kasım-1 Aralık 2019

Yazılı ilk tarihlerin sabahında İstanbul’dan hareket edilmektedir.

İstanbul Çıkışlı Konaklamalı Bursa Eskişehir Kültür Turu Fiyatları:

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş Ulaşım + Cumalıkızık’da serpme kahvaltı + 1 Gece Eskişehir’de Konaklama + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 379 TL

Fiyatlar talebinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı kişi başı 70 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş Dönüş Ulaşım
 • İlk gün Cumalıkızık’da serpme kahvaltı
 • İkinci Gün Otelde Alınacak Sabah Kahvaltısı
 • 1 Gün Otelde Alınacak Akşam Yemeği
 • Otelde 1 Gece Konaklama
 • Rehberlik Hizmeti
 • Acente Refakati
 • Seyahat Sigortası
 • Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olamayanlar

 • Tüm öğle yemekleri
 • Şahsi Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver