İstanbul’dan Hafta İçi 4 Gün Hareketli Konaklamalı Kartepe Maşukiye Ormanya Cam Teras Doğa ve Kayak Turu!

15 Şubat 2021’den 18 Mart 2021′ e kadar Her Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe Hareketli 1 Gece 2 Gün!

1 Gece 2 Gün: İstanbul’dan Gidiş Dönüş Ulaşım + 1 Gece İzmit’ de 5* Otelde Konaklama + Otel’de 1 Sabah Kahvaltısı + Otel’de 1 Akşam Yemeği + Milli Park Giriş Ücreti + Rehberlik + Otopark Ücretleri + Refakat Hizmetleri Dahil kişi başı 329 TL 

• 3 kişilik odalarda kişi başı 329 TL (Ulaşım Dahil)
• 2 kişilik odalarda kişi başı 329 TL (Ulaşım Dahil)
• 1 kişilik odalarda kişi başı 429 TL (Ulaşım Dahil)

Bu fiyatlar Ramada Plaza By Wyndham İzmit Otel konaklaması için geçerlidir. The Ness Termal Otel konaklaması için kişi başı + 20 TL eklenmektedir.

Konaklama Otelleri: 5* Ramada Plaza By Wyndham İzmit Otel, The Ness Termal Otel

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52

İstanbul’dan 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Kartepe Maşukiye Ormanya Turu Programı

1. GÜN: Araç kalkış saatleri:
06:00 – İncirli Metrobüs (Dilek Pastanesi Önü)
06:20 – Mecidiyeköy Mado Önü (İETT Durakları)
06:50 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07:10 – Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
07:20 – Çayırova Mc Donald’s
07:30 – Gebze Center
08:10 – İzmit Halkevi Durağı

Belirlenen noktalardan belirlenen saatlerde hareketle Konaklamalı Kartepe Maşukiye Ormanya Cam Tera Turu yolculuğumuza başlıyoruz.

Araç içerisinde kahvaltımızı aldıktan sonra 2 saatlik yolculuğumuzun ardından at çiftliğimize uğrayıp doğa içerisinde at turumuzu yapmaya gidiyoruz. (hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir.)

At çiftliği gezimizin ardından ikinci rotamız olan Maşukiye’ye hareket ediyoruz.

Maşukiye’ye ulaştığımızda vereceğimiz serbest zaman zarfında misafirlerimiz isterse cafelerde zaman geçirebilir isterlerse de doğanın güzelliğiyle beraber yürüyüş yapabilirler. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin izbe havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak. Dileyen misafirlerimiz de Maşukiye’de doğa içerisinde gezi, atv safari, zipline veya utv turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.) UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı Dağı’nın hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. Gereken koşulları sağlayan tüm misafirlerimiz ekstra aktivitelerden yararlanabilirler.

Maşukiye gezimizin ardından Kartepe yolu üzerinde olan Ayrı Gezegen Cam Teras’a doğru yolculuğumuz başlıyor.

Ayrı Gezegen Cam Teras Marmara Bölgesinde ilk ve tek cam teras oldu. Bu cam terastan sapanca gölünü ve eşsiz dağ manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrı Gezegen Cam seyir terası 460 m2 lik bir alan içerisinde 100 m2 olarak yapılmış ve 185 metre yüksekliğe sahip.

Cam Teras gezimiz bitirdikten sonra Marmara Bölgesinin en yüksek 3. Dağı olan Kartepe’ye doğru yola çıkıyoruz.

Kartepe’de dileyen misafirlerimiz istedikleri kadar kayak yapmanın tadını çıkarabilir, dileyenler ise serbest zamanını telesiyeje veya kar bisikletine binerek zaman geçirebilir. Öğle yemeğimizi kartepe de alıcak olup sucuk ekmek + meşrubat öğle yemeği menümüzdür.(ekstra) Turumuzun Kartepe kısmı bittikten sonra Ormanya’ya Gidiyoruz!

10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği Ormanya Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan Ormanya; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda Ormanya, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

Rehberimizin belirlediğin yer ve saatte araçlarımızda toplanıp İzmit’de bulunan konaklayacağımız otele geçiyoruz ve odalarımıza yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz.

Konaklama Otelleri: 5* Ramada Plaza By Wyndham İzmit Otel, The Ness Termal Otel

2.GÜN – Kartepe Kayak Merkezi

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrası odalarımızı da boşaltıp saat 09:00’  civarlarında otelden hareketle Kartepe kayak merkezine gidiyoruz. Kartepe’de Kayak yapacak olan misafirlerimiz için akşam 16:30’ a kadar serbest zaman veriyoruz. Bu süre içerisinde kayak severler gün boyu kayak yapabilirler. Kayak yapmak istemeyen misafirlerimiz ise serbest zamanda kar üzerinde doğa yürüyüşleri yapabilir, eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilir, Kartepe’de bulunan otellerin cafe ve restaurant kısımlarından ücreti karşılığında faydalanabilirler.

Kartepe’den belirlenen süre sonunda ayrılmamızla birlikte İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz.  Siz sayın misafirlerimizi almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakarak bir sonraki bir sonraki seyahatimizde buluşmak üzere Konaklamalı Kartepe Maşukiye Ormanya Cam Teras Turumuzu bitiriyor ve sizlere veda ediyoruz.

Konaklamalı Kartepe Maşukiye Ormanya Turu Tarihleri

1 Gece 2 Gün Tur Tarihleri;

15 Şubat 2021’den 18 Mart 2021′ e kadar Her Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe Hareketli!

* Farklı tarih ve grup rezervasyonlarınız için lütfen bize ulaşınız 

İstanbul Çıkışlı 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Kartepe Maşukiye Ormanya Turu Fiyatları:

1 Gece 2 Gün: İstanbul’dan Gidiş Dönüş Ulaşım + 1 Gece İzmit’ de 5* Otelde Konaklama + Otel’de 1 Sabah Kahvaltısı + Otel’de 1 Akşam Yemeği + Milli Park Giriş Ücreti + Rehberlik + Otopark Ücretleri + Refakat Hizmetleri Dahil kişi başı 329 TL  

• 3 kişilik odalarda kişi başı 329 TL (Ulaşım Dahil)
• 2 kişilik odalarda kişi başı 329 TL (Ulaşım Dahil)
• 1 kişilik odalarda kişi başı 429 TL (Ulaşım Dahil)

Bu fiyatlar Ramada Plaza By Wyndham İzmit Otel konaklaması için geçerlidir. The Ness Termal Otel konaklaması için kişi başı + 20 TL eklenmektedir.

Ücrete Dahil Olanlar
• Gidiş Dönüş Ulaşım
• 1 Gece İzmit 5* Otel Konaklaması
• Otelde Alınacak 1 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
• Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği
• Gezilecek Tüm Yerler
• Rehberlik Hizmeti
• Seyahat Sigortası
• Otopark Ücretleri
• Milli Park Giriş Ücreti

Ücrete Dahil Olmayanlar (İsteğe bağlı)
• İlk Gün Kahvaltı
• Atv Safari ve Zipline Etkinlikleri
• Skipass Ücretleri (Telesiyej – teleski vb kullanımı)
• Kayak ve Snowboard Takımı
• Öğle Yemekleri
• Kayak Kıyafeti Kirama Ücretleri
• Kişisel Harcamalar

Ekstra hizmetler fiyatı: (isteğe bağlı olup bölgedeki yogunluğa göre fiyatlarda cuzi oynamalar söz konusu olabilir)
• Öğle Yemeği 25 TL (Sucuk Ekmek + İçecek)
• Kayak takımı 60 TL
• Snowboard 75 TL
• Mont 30 TL
• Pantolon 30 TL
• Pantolon + Mont = 60 TL
• Kızak 20-30 TL
• Direksiyonlu kızak 50 TL

Kartepe Skipass Fiyatları 2021

• Tam Gün Sınırsız: 170 TL
• Yarım Gün: 140 TL
• Yayalar için ‘Uzun Tur’ adı verilen 2 çıkışlık bilet ücreti ise 70 TL.

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa – Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Bilgilendirmeler:

Tur araçlarında kesinlikle koltuk numarası veya ön – arka tarafta oturma sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tarafımızdan kayıt sırasına göre oturma planı yapılır ve tur günü misafirler kendilerine ayrılan koltuklarda oturur.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Günübirlik veya konaklamalı turlarımızda; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  Acentemiz tarafından yapılan iptallerde misafir dilerse ANINDA iadesini alabilir ya da hakkını başka bir turda kullanabilir. Asgari Katılımcı Sayısı 15 Kişi dir.
Günübirlik turlardan ödeme yapıldıktan sonra tur kalkış tarihine 3 gün veya daha az bir süre kaldığında yapılan iptal, erteleme,tarih değişikliği taleplerinizde ücretiniz iade edilememektedir. Son güne kadar sadece isim değişikliği yapabilirsiniz.
Konaklamalı turlarda tur kalkış tarihine 15-30 gün arası kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde toplam tur ücretinin %50 si iade edilmektedir. 15 gün veya daha az süre kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde ödemeniz iade edilememektedir. Tur kalkış tarihine 3 gün kalana kadar sadece isim değişikliği yapılabilmektedir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gidiyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
REZERVASYON DETAYLARI
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gidiyoruz.com sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında gelecek tüm kişilerin İsim Soyisim, Telefon, T.C Kimlik numaranızı ve tur aracına biniş noktanızı eksiksiz tarafımıza belirtiniz.
KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver