İstanbul’dan Yılbaşı Özel 1 Gece Konaklamalı Abant Safranbolu Amasra Turu

31 Aralık 2019 – 1 Ocak 2020 / 1 Gece Konaklama 2 Gün

31 Aralık Salı sabah İstanbul’dan hareket olacaktır.

1. Gün Abant ve Safranbolu turu. Safranbolu’nda konaklama ve Yılbaşı Eğlencesi (Ekstra)
2. Gün Kristal Cam Seyir Terası ve Amasra Turu sonrasında İstanbul’a dönüş

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş ve Tüm Ulaşımlar + 1 Gece Otelde Konaklama + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Otopark Ücretleri + Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 349 TL

Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı 70 TL

Konaklama: 3* veya 4* yıldızlı bölge otelleri

Gezilecek – Görülecek Yerler
• Cumalıkızık
• Tophane
• Tarihi Saat Kulesi
• Osmangazi Türbesi
• Orhangazi Türbesi
• Yeşil Camii
• Ulu Camii
• Koza Han
• Sazova Parkı
• Masal Şatosu
• Atlıhan Çarşısı
• Odun Pazarı Evleri
• Balmumu Müzesi
• Porsuk Çayı
• Devrim Arabası
• Cam Sanatları Müzesi
• Korsan Gemisi
• Kentpark

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52

Yılbaşı Özel 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Abant & Safranbolu & Amasra Turu Programı:

İstanbul’dan 31 Aralık Salı sabah araç kalkış noktaları:

05:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
05.20 Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları
05.40 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
06.00 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)
06.15 Çayırova McDonald’s Önü

belirtilen noktalardan hareketle Yılbaşı Abant Safranbolu Amasra Turumuza başlıyoruz

1. GÜN (31 Aralık Salı) Abant Gölü – Safranbolu ve  Konaklama

Abant Gölü –Karabük – Safranbolu – Kazdağlıoğlu Meydanı – Cinci Hoca Hamamı ve Hanı – Hıdırlık Tepesi – Köprülü Mehmet Paşa Camii – Kaymakamlar Konağı – Hükümet Konağı – Saat Kulesi – İzzet Paşa Camii – Arasta Çarşısı – Akçasu Kanyonu – Demirciler Çarşısı

Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra araç içi ikramlarımız ile yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk durağımız olan Bolu Abant Gölü’e vardıktan sonra rehberimiz eşliğinde gezimize başlıyoruz. Abant’ta öncelikle Abant Gölü çevresinde, huzur dolu doğanın iç açıcı havasını soluyabilmek için yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında çektiğiniz fotoğraflar eşsiz doğadan geriye kalan muhteşem anılar olacaktır. Göl çevresindeki yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra gölün yanında bulunan restaurantlarda göl manzarasına karşı çaylarımızı yudumladıktan sonra küçük köy pazarından alışverişlerimizi yapıyoruz. Abant gezimizin ardından öğle yemeğimizi Abant’ın muhteşem doğası içinde mangalda sucuk, köfte veya tavuk ekmek olarak alıyoruz.

Ardından Abant’a veda ederek Gerede üzerinden Karabük’e varıyoruz. Panoramik olarak Türkiye’nin en büyük yatırımlarında biri olan Demir Çelik Fabrikasını görüyoruz ve Safranbolu’ya doğru hareket ediyoruz. Unesco tarafından Dünya Miras Listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri taşıyan evleri ile ünlü Safranbolu’ya varıyoruz. İlk olarak Safranbolu’yu en güzel şekilde görebileceğimiz 3 seyir terasından biri olan eski Dadybra kalesinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Burada Türk ve Rum mahallelerini panoramik oalrak seyrederken rehberimizden Safranbolu hakkında genel bir bilgi alıyoruz. Sonrasında Safranbolu’nun nostalji Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusunda bulunan güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hoca Hamamı ve Hanı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulunduğu yer olan Arasta Çarşısı ve tarihi köy kavehanesi, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Semerciler Çarşısı gezimiz sırasında göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında yer alıyoruz.

Gezilerimizin ardından meşhur Safranbolu lokumlarının üretildiği İmren Loku İmalathanesi’ni görüyoruz. Burada bizlere göterilen tanıtım slayt gösterisinin ardından lokum alışverişi için kısa bir mola veriyoruz. Lokum alışverişlerimizin ardından otobüsümüze geçerek konaklama ve akşam yemeği için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği: Abant’ta sucuk, köfte, tavuk ekmek + içecek şeklinde ekstra olarak alınacaktır
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Konaklama: 3* veya 4* bölge otelleri

2. GÜN (1 Ocak Çarşamba) Kristal Cam Seyir Terası – Amasra ve İstanbul’a dönüş

Kristal Cam Seyir Terası – Yörük Köyü – Çamaşırhane – Sipahioğlu Konağı – Amasra – Çekiciler Çarşısı – Boztepe – Amasra Kalesi – Fatih Camii – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimize özel ekstra tur sunmaktayız. Katılmak istemeyen misafirlerimize serbest zaman verilecektir.

*Safranbolu Turizmine katkıda bulunmak amacıyla, Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Cam Teras’a gidiyoruz. 75 ton ağırlık taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan özelliğe sahip cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler ve 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta aynı anda 40 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunacaktır. (Kişibaşı 20TL)

Ekstra isteğe bağlı turumuzun ardından bir Bektaşi Köyü olan ve Yörük Türklerinin yaşadığı eski adıyla Yörükan-i Taraklı Borlu olan, şimdiki adıyla Yörük Köyü’ne gidiyoruz. Eski köy halkının ortak kullanım alanı olan Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve köy pazarı gezilerimizin ardından Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğrilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in ‘’Lala, Lala Çeşm-i cihan dedikleri bu mu ola’’ sözleri ile ünlenmiş Amasra’ya ulaşıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restaurantlarında balık ve Amasra’ya özgü salatası ile alıyoruz. Yemeğimizin ardından rehberimiz eşliğinde Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kala Amasra Kalesi, Roma döneminde yapılan Kemere Köorüsü, Bizans döneminden kalma Kilise’den çevrilmiş olan Fatih Camii ve Kale Mescidi, Boztepe, ağaç işlerinin yapıldığı Çekiciler Çarşısı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu gezilerimizin ardından bu şirin ilçeye veda ediyoruz ve İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere Yılbaşı Abant Safranbolu Amasra Turumuzu burada bitiriyor ve vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup, tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Amasra’da balık menü şeklinde ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Dönüş yolu üzerinde tesiste ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur.

Yılbaşı Özel 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Abant & Safranbolu & Amasra Turu Tarihleri:

31 Aralık 2019 – 1 Ocak 2020

31 Aralık Salı sabah İstanbul’dan hareket olacaktır.

Yılbaşı Özel 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Abant & Safranbolu & Amasra Turu Fiyatları:

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş ve Tüm Ulaşımlar + 1 Gece Otelde Konaklama + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Otopark Ücretleri + Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 349 TL

Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı 70 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Gidiş Dönüş ve Tüm Ulaşım
• Otelde 1 Gece Konaklama
• Otelde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
• Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği
• Rehberlik Hizmeti
• Acente Refakati
• Otopark Ücretleri
• Seyahat Sigortası
• Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olamayanlar

• Yılbaşı Eğlencesi
• İlk gün kahvaltı
• Öğle Yemekleri
• Kişisel Harcamalar (Opsiyonel)
• Kristal Cam Seyir Terası Turu (20 TL)
• Müze ve Ören Yeri Girişleri

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Bilgilendirmeler:

Tur araçlarında kesinlikle koltuk numarası veya ön – arka tarafta oturma sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tarafımızdan kayıt sırasına göre oturma planı yapılır ve tur günü misafirler kendilerine ayrılan koltuklarda oturur.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Günübirlik veya konaklamalı turlarımızda; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  Acentemiz tarafından yapılan iptallerde misafir dilerse ANINDA iadesini alabilir ya da hakkını başka bir turda kullanabilir. Asgari Katılımcı Sayısı 15 Kişi dir.
Günübirlik turlardan ödeme yapıldıktan sonra tur kalkış tarihine 3 gün veya daha az bir süre kaldığında yapılan iptal, erteleme,tarih değişikliği taleplerinizde ücretiniz iade edilememektedir. Son güne kadar sadece isim değişikliği yapabilirsiniz.
Konaklamalı turlarda tur kalkış tarihine 15-30 gün arası kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde toplam tur ücretinin %50 si iade edilmektedir. 15 gün veya daha az süre kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde ödemeniz iade edilememektedir. Tur kalkış tarihine 3 gün kalana kadar sadece isim değişikliği yapılabilmektedir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gidiyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
REZERVASYON DETAYLARI
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gidiyoruz.com sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında gelecek tüm kişilerin İsim Soyisim, Telefon, T.C Kimlik numaranızı ve tur aracına biniş noktanızı eksiksiz tarafımıza belirtiniz.
KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver