İstanbul’dan Yılbaşı Özel 1 Gece Konaklamalı Bursa ve Eskişehir Turu

31 Aralık 2019 – 1 Ocak 2020 / 1 Gece Konaklama 2 Gün

31 Aralık Salı sabah İstanbul’dan hareket olacaktır.

1. Gün Bursa Turu ve Eskişehir’e geçiş. Eskişehir’de konaklama ve Yılbaşı Eğlencesi (Ekstra)
2. Gün Eskişehir Turu ve İstanbul’a dönüş

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş ve Tüm Ulaşımlar + 1 Gece Eskişehir’de Otelde Konaklama + İlk gün Cumalıkızık’da serpme kahvaltı + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Otopark Ücretleri + Profesyonel Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 379 TL

Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı 70 TL

Konaklama: 3* ve 4* yıldızlı Eskişehir bölge otelleri

Gezilecek – Görülecek Yerler
• Cumalıkızık
• Tophane
• Tarihi Saat Kulesi
• Osmangazi Türbesi
• Orhangazi Türbesi
• Yeşil Camii
• Ulu Camii
• Koza Han
• Sazova Parkı
• Masal Şatosu
• Atlıhan Çarşısı
• Odun Pazarı Evleri
• Balmumu Müzesi
• Porsuk Çayı
• Devrim Arabası
• Cam Sanatları Müzesi
• Korsan Gemisi
• Kentpark

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52

Yılbaşı Özel 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Bursa & Eskişehir Turu Programı:

İstanbul’dan 31 Aralık Salı sabah araç kalkış noktaları:

06:00 İncirli Dilek Pastahanesi Önü
06:20 Mecidiyeköy İETT Durakları
06:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
07:00 Kartal Köprüsü (Ankara yönü)
07:15 Çayırova McDonald’s Önü
07:25 Gebze Center

belirtilen noktalardan hareketle Yılbaşı Bursa Eskişehir Turumuza başlıyoruz

1. GÜN (31 Aralık Salı) Cumalıkızık – Tophane – Saat Kulesi – Yeşil Türbe – Ulu Cami ve Eskişehir Konaklama

Belirtilen buluşma noktalarından hareketle Eskihisar-Topcular Feribotunu kullanarak Yalova üzerinden ilk durağımız olan Cumalıkızık Köyüne gidiyoruz. Uludağ’ın eteklerinde, 700 yıl önce kurulmuş bir Osmanlı dönemi vakıf köyü olan Cumalıkızık Köyü’nde yapacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyüş içerikli turumuza başlıyoruz. Osmanlı kır mimarisinin örneklerini Türkiye’de en iyi yaşatan köyde çeşme, ahşap bezemeli camii, kubbeli bir hamam göreceksiniz. Tarihi köyü gezdikten sonra Bursa şehir merkezine hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakikalık yolculuk sonrası Bursa’ya varıyoruz. İlk durağımız Tophane’ye gitmektir.

Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra Türk mezar anıtlarının en gösterişli örneklerinden olan, şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip Yeşil Türbe’yi ziyaret ediyoruz. Cami’nin Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplı olduğu tek türbedir. Türbeden sonra yeşil renkte çinileriyle ünlü Yeşil Cami ziyaretimizi tamamladıktan öğle yemeğimizi alacağımız Bursa’nın meşhur iskenderini yemek için mola veriyoruz. Yemeğimizin ardından Osmanlı dönemi çok ayaklı camii şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Yapımı hakkında bir çok efsane anlatılan bu Ulu Mabedi gezerken mimarisine hayran oluyor ve manevi ortamında ise huzur buluyoruz. Ulu cami gezimizin ardından eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı, Ulu Cami ve Orhan Cami arasındaki Koza Han’ı geziyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız ardından konaklamala yapacağımız Eskişehir’e yolculuğumuz başlıyor. Konaklamala ve akşam yemeğimiz otelimizde olup tur ücretine dahildir. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz YILBAŞI EĞLENCESİNE katılıyoruz (ekstra).

Sabah Kahvaltısı: Cumalıkızık Köyü’nde Serpme Kahvaltı (Tur ücretine dahildir.)
Öğle Yemeği: Bursa’da İskender (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)
Konaklama: 3* veya 4* bölge otelleri

2. GÜN (1 Ocak Çarşamba) Eskişehir – Sazova Parkı – Masal Şatosu – Odunpazarı – Müzeler ve İstanbul’a dönüş

Konakladığımız otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısından sonra Eskişehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Sazova Bilim Parkı olacak. Burada Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`un Gemisi gezilecektir. (EKSTRA, Sazova Parkı’na giriş ücretsizdir, şato ve gemilere giriş ortalama 2-3 tl gibi bir fiyattır.) Tülomsaş Fabrikası’nın bahçesinde sergilenen bej renkli olan Devrim arabasını ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Eskişehir’in ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi’nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimizin ardından Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye`nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubu’nun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Buradan sonra öğle yemeğimizde (Ekstra) meşhur çiğ böreğin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesi’ni gezmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezilerinden sonra son durağımız ise Porsuk Çayı olacak. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Bozüyük – Adapazarı üzerinden akşam saatlerinde İstanbul’a dönüyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda görüşmek üzere Yılbaşı Bursa Eskişehir Turumuzu burada bitiriyor ve vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)
Öğle Yemeği: Eskişehir’de Çiğ Börek (Ekstra)
Akşam Yemeği: Dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Yılbaşı Özel 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Bursa & Eskişehir Turu Tarihleri:

31 Aralık 2019 – 1 Ocak 2020

31 Aralık Salı sabah İstanbul’dan hareket olacaktır.

Yılbaşı Özel 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Bursa & Eskişehir Turu Fiyatları:

1 Gece 2 Gün: Gidiş Dönüş ve Tüm Ulaşımlar + 1 Gece Eskişehir’de Otelde Konaklama + İlk gün Cumalıkızık’da serpme kahvaltı + Otelde 1 sabah kahvaltısı +  Otelde 1 akşam yemeği + Otopark Ücretleri + Profesyonel Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Dahil 379 TL

Fiyatlar tercihinize göre 2 ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Tek konaklama farkı 70 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Gidiş Dönüş ve Tüm Ulaşım
• Cumalıkızık’da serpme kahvaltı
• Eskişehir’de Otelde 1 Gece Konaklama
• Otelde Alınacak 1 Sabah Kahvaltısı
• Otelde Alınacak 1 Akşam Yemeği
• Profesyonel Rehberlik Hizmeti
• Acente Refakati
• Otopark Ücretleri
• Seyahat Sigortası
• Araç İçi İkramlar

Ücrete Dahil Olamayanlar

• Yılbaşı Eğlencesi
• Öğle Yemekleri
• Kişisel Harcamalar (Opsiyonel)
• Müze ve Ören Yeri Girişleri

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 725 89 52
Acente: Fahrettin Kerim Gökay Caddesi Hasanpaşa Kadıköy / İstanbul

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Bilgilendirmeler:

Tur araçlarında kesinlikle koltuk numarası veya ön – arka tarafta oturma sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız. Tarafımızdan kayıt sırasına göre oturma planı yapılır ve tur günü misafirler kendilerine ayrılan koltuklarda oturur.
Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.
Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.
Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Günübirlik veya konaklamalı turlarımızda; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.  Acentemiz tarafından yapılan iptallerde misafir dilerse ANINDA iadesini alabilir ya da hakkını başka bir turda kullanabilir. Asgari Katılımcı Sayısı 15 Kişi dir.
Günübirlik turlardan ödeme yapıldıktan sonra tur kalkış tarihine 3 gün veya daha az bir süre kaldığında yapılan iptal, erteleme,tarih değişikliği taleplerinizde ücretiniz iade edilememektedir. Son güne kadar sadece isim değişikliği yapabilirsiniz.
Konaklamalı turlarda tur kalkış tarihine 15-30 gün arası kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde toplam tur ücretinin %50 si iade edilmektedir. 15 gün veya daha az süre kalan iptal, iade, erteleme, tarih değişikliği vb taleplerinizde ödemeniz iade edilememektedir. Tur kalkış tarihine 3 gün kalana kadar sadece isim değişikliği yapılabilmektedir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gidiyoruz.com kesinlikle sorumlu değildir.
Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
TAVSİYELER
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.
REZERVASYON DETAYLARI
Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gidiyoruz.com sorumlu değildir.
Rezervasyon esnasında gelecek tüm kişilerin İsim Soyisim, Telefon, T.C Kimlik numaranızı ve tur aracına biniş noktanızı eksiksiz tarafımıza belirtiniz.
KULLANILACAK ARAÇLAR
Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner, 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan, 18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver